logocko2.png
Region.png
logocko2.png

Cyklostezka, Cyklotrasa nebo Cykloturistická trasa?

Cyklostezka
 je samostatná komunikace pro cyklisty, tedy samostatný chodníček vyhrazený cyklistům.Cyklostezka může být i se smíšeným provozem, tedy pro cyklisty a chodce dohromady. Cyklostezka má zpevněný povrch, často je to asfalt.Pro vyznačení cyklostezky se používá kulatá modrá značka s bílým kolem, pro smíšenou stezku pro pěší a cyklisty modrá kruhová značka, kde v jedné polovině je bílé kolo, v druhé polovině bílý chodec.
cyklostezka-299x300.gif
1261407139_cyklostezska.jpg
cyklostezka7.JPG
index3.jpg
Cyklotrasa
 představuje pouze vyznačení cesty v terénu pomocí cyklistických značek. Je to vlastně jen návod odkud kam a kudy jet. Cyklotrasa může vést po lesní nebo polní cestě, po silnici a také samozřejmě po cyklostezce. Většinou se setkáte s cyklotrasou  vyznačenou směrovými značkami ve žlutočerné barvě umístěnými jako dopravní značky. Dříve se ale používalo i pásové značení, které je vyznačováno v terénu podobně jako turistické značky pro pěší, jen místo okrajových bílých pruhů používá cyklistické pásové značení pruhy žluté. V České  republice máme síť cyklotras značených čísly, kde platí jednoduché pravidlo podobné číslování silnic: Čím nižší číslo, tím významnější cyklotrasa.
IS20.gif
IS21b.gif
DSC_1722.jpg
DSC_1723.jpg
Cykloturistické trasy
 jsou takové, které vedou po horších lesních či polních cestách nebo terénem. Značí se pásovými značkami o rozměru 14x14 cm. Upozorňovací barva je žlutá, vedoucí pak červená, modrá, zelená či bílá. V některých případech mohou být doplněny na šipku. V podstatě se jedná o stejné značení jako u lyžařských a pěších tras, jen upozorňovací barva je žlutá a značky jsou jednou tak velké, z důvodu lepší viditelnosti. Pásové značení je pak doplněno směrovkami. Ty mají oproti pěším opět žlutý podklad a pouze dva řádky textu. V záhlaví bývá napsáno "Cyklotrasa KČT č. ..."
znacka.gif
smerovka.gif
800px-Turistické_značky_cyklo_a_pěší.jpg
000104-index.jpg

04.11.2016 18:04:51
papros14
Zajímavé odkazy:
Region6.png
Region5.png
Region3.png
Region4.png
Kontakt:
Region6.png
e-mail: Piwik123@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one