logocko2.png
Region.png
logocko2.png

Po nádražích do Frýdku-Místku

Po nádražích na trati 322 z Českého Těšína do Frýdku-Místku
Český Těšín

Český Těšín

Délka: 40km
Délka žel. tratě: 27km
Profil: bez kopců
Zastávek: 8

 
Začíná se u budovy nádraží v Českém Těšíně a pokračuje se po tovární ulici k hlavní cestě do Třince kde se odbočí vlevo a přes most a zatáčku na pravou stranu se napojí na cestu do Ropice, kde je podél cesty nová cyklostezka. Kousek za začátkem cyklostezky je první zastávka a to Ropice. Je to takový cihlový dům, takových na trase uvidíme více.
 
Ropice

Ropice

QR kód v Ropici

QR kód v Ropici

Ropice zálesí

Ropice zálesí

Ropice zálesí

Ropice zálesí

Dále trasa pokračuje po cyklostezce až na konec, kde je odbočka vlevo do centra Ropice. Projede se kolem zámku a nachvíli se napojí na cyklotrasu 46. Po chvíli jízdy po téhle cyklotrase se po pravé straně objeví nenápadná odbočka, v létě zarostrá stromu. je tam most přes říčku a za ním další zastávka Ropice zálesí. Je to zastávka, která nemá nádražní budovu, je tam jen příštřešek.
Od zastávky se vrátíme přes mostek zpátky na trasu a pokračujeme dále, kde pozdějí přejedeme přes jíný most říčku a jedeme vlevo až k hlavní silnici ve Střítěži. kde odbočíme vpravo a můžeme jet i po chodníku, kde je cyklostezka, ke kolejím a po levé straně budeme mít budovu, nebo spíš budku zastávky Střítež u Českého Těšína.
Střítěž

Střítěž

Střítěž

Střítěž

Hnojník

Hnojník

Hnojník

Hnojník

Dále se hned za kolejema odbočí vpravo a jede se rovně a za zeleným domem se odbočí vpravo, pokračuje se po menší cestě kolem rybníků zatáčkou na levou stranu a dálé pořád rovně až do Hnojníku, kde se na větší cestě odbočí vlevo a projede se kolem zámku. Přes křižovatku se projede rovně a z kopce až ke kolejím. Přejedou se koleje a odbočí se vlevo, kde je zastávka Hnojník. Po delší době je tady zase cihlová nádražní budova.
Od nádráží se vrátíme zpátky k obchodu coop a odbočíme vlevo, poté pokračujeme vpravo po cyklotrase 6089. Ta pak odbočuje vlevo a za červeným domkem z ní sjedeme doprava. Pokračujeme k rozcestí kde se dáme vpravo a na další křižovatce rovně k zastávce Horní Tošanovice, kde je jen malá dřevěná budka.
Tošanovice

Tošanovice

Tošanovice

Tošanovice

před

před

po

po

Od zastávky jedeme vlevo podél kolejí a pak odbočíme doleva a pokračujeme rovně. Na křižovatce se dáme vpravo a po téhlé cestě jedeme až k zelenému domu, kde se dáme doprava. Pokračujeme rovně k hlavní cestě, na ni odbočíme doprava a projedeme pod jedním mostem a hned za ním dolevo malou cestou k zastávce Dobratice pod Prašivou. Na zastávce stála větší budova, ktéra byla ze 2/3 zbourána jak můžete vidět na fotce.
Vrátíme se zpátky na hlavní silnici a dáme se na ni doprava. Za zastávkou Restaurace na Šenku odbočíme vpravo. Až přijedeme ke křižovatce dáme se vpravo a hned zase vlevo. Po chvíli rovinky odbočíme vpravo a přejedeme jeden lesík a pak druhý, za druhým odbočíme vlevo a na další křižovatce vpravo. Dostaneme se k Hyundai v Nošovicích, který objedeme zleva po cyklostezce. Po konci cyklostezky je kruhový objezd kde odbočíme vpravo a na dalším zase vlevo. Kousek pojedeme po hlavní a hned odbočíme vpravo. Pokračujeme rovně a za zastávkou doleva a dostaneme se k zastávce v Dobré. Jak vidíte tak je to úplně stejná budova jako v Hnojníku.
Dobrá

Dobrá

Dobrá

Dobrá

Frýdek-Místek

Frýdek-Místek

Frýdek-Místek

Frýdek-Místek

Pokračujeme vlevo a potom doprava. Dostaneme se tak na cyklotrasu 6004, která nás dovede až do Frýdku-Místku. Za druhým kruhovým objezdem, kde odbočíme vlevo pokračujeme rovně dolu a vlevo je cíl trasy, nádraží Frýdek-Místek. Cihlová budova se podobá ostatním budovám na trase, ale je větší.
Na trati jezdila klasická motorová jednotka 810 , která byla modernizována na jednotku 814 Regionova ve žlutém a pozdějí i v modrém zbarvení.
810 na trase

810 na trase

814 ve Frýdku

814 ve Frýdku

814 v Hnojníku

814 v Hnojníku

Route 3,135,257 - powered by www.bikemap.net
28.07.2015 17:43:04
papros14
Zajímavé odkazy:
Region6.png
Region5.png
Region3.png
Region4.png
Kontakt:
Region6.png
e-mail: Piwik123@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one