logocko2.png
Region.png
logocko2.png
náměstí Republiky
náměstí Republiky
Havířov
Délka trasy: 41km
sorela
sorela
O Havířově
Město vzniklo na jižním okraji ostravsko-karvinské průmyslové oblasti v podhůří Beskyd. Hlavním důvodem jeho vzniku byla potřeba zajistit byty pro pracovníky dolů a hutí v období rozvoje průmyslu na Ostravsku po 2. světové válce. Jméno města bylo vybráno ve veřejné soutěži z mnoha nejrůznějších názvů. Dnes má Havířov přibližně 80 000 obyvatel. Jádro Havířova, které bylo postaveno v 50. letech ve stylu socialistického realismu, bylo v r. 1992 vyhlášeno ochranným pásmem a nazváno podle tohoto stylu Sorela.
Stojí za návštěvu
V Havířově se nachází epírový záměk s parkem. Historie zámku sahá zřejmě až do 15. stol. V Havířově je také Kotulová dřevěnka, která patří k nejstarším roubeným lidovým stavbám na Těšínsku.
Kotulová dřevěnka
Kotulová dřevěnka
O trase
Trasa vede po hlavní silnici do Havířova. Na trase je více stoupání, první začíná už za těšínskou přehradou do Mistřovic. Po sjezdu se dostaneme do Stanislavic a je tu další menší stoupání do Kostelce. Následuje zase sjezd a dostáváme se k Těrlické přehradě, kterou objedeme zleva a jsme v Těrlicku. Za Těrlickem je tu další stoupání na bludovický kopec. Na kruhovém objezdu jedeme rovně a po sjezdu dolů jsme v Havířově.

Zpáteční trasa je až k Těrlické přehradě stejná. (můžete jet i na kruhovém objezdu na bludovické kopci jet doprava a prodloužit si cestu kolem Žermanické přehrady). Když se dostaneme za Těrlickou přehradu tak nejdeme doleva odkud jsme přijeli ale doprava do Třanovic. Po této cestě se dostaneme až do centra Třanovic a na kruhovém objezdu jedeme vlevo a začíná stoupání na Žukov. Doporučuju za Třanovicema odbočit vpravo a přes most přes dálnici a pak vlevo. Vyhnete se pak zbytečnému sjezdu a stoupání na hlavní silnici. Navrcholu stoupání jsme v Žukově a teď už je to jen dolů a dostáváme se zpátky do Těšína
zámek v Havířově
zámek v Havířově
Bike route 2,310,270 - powered by Www.bikemap.net
12.01.2016 15:04:09
papros14
Zajímavé odkazy:
Region6.png
Region5.png
Region3.png
Region4.png
Kontakt:
Region6.png
e-mail: Piwik123@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one