logocko2.png
Region.png
logocko2.png

Hostinec a minipivovar U Koníčka

pivovar-rijen2006-025.jpg
U Koníčka
Délka trasy: 41km
pivovar-rijen2006-023.jpg
O Hostinci

Hostinec a minipivovar je v létě velmi hojně navštěvovám turisty a hlavně cyklisty. Nachází se v podhůří v obci Vojkovice. Nabízí široký výběr jídla: hotovky, minutky, studenou kuchyni, vaří i denní MENU. U baru možnost zakoupit PET láhve z aktuálního výběru vařených piv a suvenýry ze zdejšího pivovaru.Vnitřní prostory restaurace jsou nekuřácké. Kouřit lze na přilehlé terase, jenž je v zimním období zakryta a vyhřívaná. Více na www.minipivovarkonicek.cz

O Trase
Trasa vede z Těšína po cyklotrase 6090. Hned za Těšínem je to párkrát nahoru a dolů ale to ještě budete mít dost síly takže žádný problém. Z Koňakova vás už čeká sjezd do Třanovic. Dále pokračuje trasa chvíli po rovince a potom do mírného stoupání do Dolních Domaslavit. Odtamtud si můžete udělat zastávku u vody na Žermanické přehradě, když odbočíte na hlavní cestu doprava. Ke Koníčkovi se ale jede odbočuje doleva a jede se po trase 6005 do Vojkovic, Je to mírně do kopečka a z kopečka ale nic náročného. Na cyklotrase 6005 se dlouho neohřeje a už je potřeba si dávat pozor na odbočku, která je po sjezdu, když přejedete přes most přes říčku tak se dáte na křižovatce doleva. Tato cesta vás dovede až do Vojkovic na hlavní cestu. pojede pár metrů vlevo po hlavníé cestě a odbočíte do prava. Chvíli pojedete po téhle cestě a uvidíte po levé straně Hostinec a minipivovar U Koníčka.

Na cestu zpět se dáte od Koníčka doleva a pojedete po cestě pořád rovně a do mírného kopečka až se dostanete k restauraci Harenda a tam odbočíte vlevo. Dostanete se tak na cyklotrasu 46, po které se dostanete přes Komorní Lhotku do Střítěže, kde můžete pokračovat buď dále po 46ce a nebo jet ve Střítěži po hlavní cestě doleva a po chvíli narazíte na odbočku vlevo, je tam značka k penzionu a restauraci Mlýn. Je to méně náročné. Na trasu 46 se znova napojíte u mostu přes řeku, ktéry bude napravo, přes ten přejedete a pokračujete zase rovně a dojedete až do Ropice kde se zase z trasy 46 odpojíte a pojedete kolem zámku na pravo a projedete přes "centrum" Ropice a u hlavní cesty se dáte doleva, kde je vybudována nová cyklostezka až před Těšín. Když zkončí cyklostezka tak je odbočka vlevo přes koleje a do kopečka. Po téhle cestě se dostane do Svibice a to už jste zpět v Českém Těšíně.
Mapa trasy
Bike route 2,131,710 - powered by Www.bikemap.net
16.01.2016 20:01:34
papros14
Zajímavé odkazy:
Region6.png
Region5.png
Region3.png
Region4.png
Kontakt:
Region6.png
e-mail: Piwik123@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one